کرونا و اختلال حس بویایی

اختلال حس بویایی از نشانه های اولیه ابتلا به کرونا

گزارش های پزشکان سراسر جهان در ارتباط با مبتلایان ویروس کرونا، حاکی از مواردی مبنی بر از دست رفتن دو حس بویایی و چشایی در تعدادی از بیماران است.

 

متن حاضر پرسش و پاسخی در خصوص این پدیده نوظهور به عنوان یکی از علایم COVID-19 با دو تن از استادان دانشگاه فلوریدا، آقای استیون مونگر[1]، دارو و درمان شناس، رییس انجمن عطر و طعم و مدیر مرکز اختلالات بو و سلامتی دانشگاه فلوریدا و آقای جب جاستیس[2]، راینولوژ و متخصص جراحی پایه جمجمه، توسط عطرخانه گردآوری شده است.

 

آیا نابویایی (فقدان حس بویایی) میتواند از نشانه های اولیه ابتلا به ویروس کرونا باشد؟

از بین رفتن حس بویایی با سرماخوردگی و سایر عفونت های ویروسی در بینی و گلو اتفاق می افتد. گزارش های اخیر حاکی از آن است است که این اختلال ممکن است یکی از اولین علائم COVID-19 باشد چرا که این عارضه در 70٪ افرادی که تست کرونای مثبت داشته اند، دیده شده است. حتی مبتلایانی که از علایم متداول و کلاسیک ویروس کرونا شامل تب، سرفه و تنگی نفس مبرا بوده اند، از نابویایی یا بهتر بگوییم ناتوانی در تشخیص طعم و مزه شکایت داشتند، طبق مطالعه و برسی اخیر که در ایتالیا انجام شد ازهر 59 بیمار (50 تا 74 ساله) 20 نفر بویایی خود را از دست داده اند.

تفاوت بین دو اختلال  آنوسمیا و آگوسیا چیست؟

 AGEUSIA یک عارضه مرتبط با بافت زبان است، که در نتیجه از بین رفتن توابع طعم ایجاد میگردد و فرد مبتلا توانایی تشخیص طعم و مزه (شیرینی، تلخی، ترشی و شوری) را از دست می دهد.

این اختلال عمدتاً در نتیجه عواملی مانند آسیب عصبی، کمبود ویتامین و یا اختلالات غدد درون ریز و همچنین عوارض جانبی درمان بوجود می آید و گاهی با بیماری آنوسیما ANOSMIA که از بین رفتن کامل یا عدم وجود بویایی است اشتباه گرفته می شود.
 

در صورت رهایی از این ویروس آیا توانایی بویایی فرد به شرایط اولیه باز خواهد گشت؟
در همین خصوص در بیمارستان ماساچوست بوستون آزمون هایی برای تشخیص توانایی بویایی افراد مبتلا به Coronavirus که دارای علایم و اختلال در بویایی هستند در حال انجام است که نتایج حاصل بازگشت حس بویایی بیمار را با بهبودی از کرونا تایید نمیکند. با این حال نشانه هایی وجود دارد که برگشت پذیری تدریجی این حس و بازیابی آن را با گذشت زمان و بعد از بهبودی تقویت میکند.

 خوشبختانه از دست دادن توانایی بویایی ناشی از عفونت، لزوماً به معنای از دست رفتن همیشگی این حس نیست. اعتقادی که در زمینه نابویایی با ریشه ویروسی وجود دارد بر این است که ویروس ها با التهابی که در نورون های حسی واقع در بینی ایجاد میکنند باعث اختلال در انتقال اطلاعات بو به مغز می شوند. اما برخلاف چشم و گوش ، سلولهای عصبی آسیب دیده در  گیرنده های بویایی می توانند به مرور زمان بازسازی شده و خود را احیا کنند.بدین ترتیب توانایی بویایی از دست رفته قابل بازپس گیری است.

چالشی که در این میان ایجاد میشود این است که ما نمیدانیم جایگزینی نوورونهای بویایی و دوران بازیابی در چه مدت زمانی تحقق میابد؛ شاید یک یا دو سال .

 

در طول دوران بازیابی روش درمانی یا دارویی خاصی هم پیشنهاد میشود؟

برای سرعت بخشیدن به روند بهبودی، شیوه درمانی تحت عنوان «آزمون بویایی» وجود دارد که باعث افزایش میزان حساسیت به بو می شود این روش به مغز کمک می کند تا به درستی سیگنال های مخابره شده را پردازش کند. در ابتدا بیماران چهار ماده معطر از قبیل میخک، اکالیپتوس، لیمو و گل رز را در طول سه ماه بصورت روزانه و به مدت 15 ثانیه استنشاق می کنند سپس برای سه ماهه دوم نیز این مواد را به مجموعه ای از تریکبات معطر دیگر  تغییر می دهند. این روش نوعی کمک درمانی است که با تحریک گیرنده های بویایی در تسریع روند احیای این سلول ها موثر است.

 

 

[1] -  Steven D. Munger (Professor of Pharmacology and Therapeutics)

[2] - Jeb M. Justice (Professor, Chief of the Division of Rhinology and Skull Base Surgery)

 

COVID-19 کرونا کروناویروس کووید 19 حس بویایی و چشایی نشانه های ابتلا به کرونا بازیابی درمان آزمون بویایی درمان بویایی درمان عوارض کروناویروس